Seminaryjna nowenna do Matki Bożej Niepokalanej przygotowaniem do admissio

Od 30 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym trwa nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, którą w Kościele katolickim obchodzi się 8 grudnia. Codziennie wieczorem alumni gromadzą się w kaplicy seminaryjnej, aby poprzez wspólną modlitwę i śpiew starochrześcijańskiego hymnu Akatyst, przygotować się do tej Maryjnej uroczystości.

Stało się już tradycją, że 8 grudnia, klerycy V roku seminarium uczestniczą w obrzędzie admissio - kandydatury, tj. wobec biskupa, przełożonych oraz wiernych, wyrażają wolę przyjęcia (w czasie wyznaczonym przez Kościół) sakramentu święceń.

W tym roku obrzęd admissio, odbędzie się w parafii p.w. św. Faustyny Kowalskiej w Łasku, podczas Mszy św. o godz. 16:00, której przewodniczyć będzie ksiądz biskup Marek Marczak.

Do wzięcia udziału w tej uroczystości zapraszają przełożeni oraz wspólnota seminaryjna.