Wyświetleń: 2091
Sztafeta modlitwy o powołania w Bełdowie

W środowe popołudnie 23 listopada br., Łódzkie Seminarium Duchowne w osobach księdza prefekta Pawła Bogusza i trzech kleryków, odwiedziło małą miejscowość Bełdów, należącą do dekanatu aleksandrowskiego. Wizyta ta, była związana z trzecim dniem trwającej od 21 listopada tzw. "sztafety modlitwy o powołania".

Modlitewne spotkanie w parafii Bełdów rozpoczęła Msza święta koncelebrowana o powołania i za powołanych. Ksiądz proboszcz Marcin Targaszewski zaznaczył, że „dla parafii w Bełdowie ta modlitwa jest szczególnie ważna, bo w sześćset letniej parafii, nie zrodziło się jeszcze żadne powołanie kapłańskie.”

Po Mszy świętej odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której za powołanych modlono się dziesiątką różańca, a za kapłanów proszono o łaskę świętości w litanii do Jezusa Chrystusa Kapłana i żertwy.

Spotkanie przy stole Eucharystii zakończyło błogosławieństwo i krótka rozmowa. Po Mszy św. alumni rozdawali kleryckie pismo AMA zachęcając do lektury i modlitwy za nich.

- „Zapraszamy do udziału w sztafecie. – mówi diakon Rafał Dobrowolski. W czwartek 24 listopada parafia Dalików, a następnie Łódź - parafia p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.” – dodaje.

Zobacz: SZTAFETA MODLITWY O POWOŁANIA W ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ