Autor:
Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego przed Uroczystością św. Faustyny, patronki miasta Łodzi

W sobotę 10 października br., o godz. 18.00 w kościele św. Faustyny na Placu Niepodległości odbędą się uroczystości odpustu ku czci Świętej. Będzie im przewodniczył ksiądz biskup Kazimierz Gurda, Biskup Siedlecki. Po Mszy Świętej wyruszy z kościoła ulicą Piotrkowską procesja z relikwiami św. Faustyny oraz symbolami Światowych Dni Młodzieży: krzyżem i ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odnowiony Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu.

Drogich Archidiecezjan, a w szczególności czcicieli Bożego Miłosierdzia, serdecznie zapraszam do udziału w modlitewnym spotkaniu z Patronką Łodzi. Wszystkim uczestnikom uroczystości życzę licznych łask od miłosiernego Jezusa, uzyskanych przez pośrednictwo Jego wielkiej Apostołki.

Arcybiskup Marek Jędraszewski
Metropolita Łódzki