Autor:
Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego przed III Archidiecezjalną pielgrzymką grup Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Boskiej Łaskiej

W październiku, miesiącu nabożeństw różańcowych, duszpasterze i wierni świeccy z Archidiecezji Łódzkiej pielgrzymują do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej, aby dziękować za łaski otrzymywane przez Jej pośrednictwo, prosić o dalszą opiekę i zapewnić, że uczynią „wszystko, cokolwiek Jezus im powie” (J 2,5).

Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się w niedzielę 11 października. Uroczystość rozpocznie świadectwo Sióstr Loretanek o godz. 1045. Mszy Świętej koncelebrowanej o godz. 1200 będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. bp Antoni Dydycz, Biskup Senior Diecezji Drohiczyńskiej. Na zakończenie pielgrzymki przewidziany jest koncert.

Do udziału w pielgrzymce zaproszeni są członkowie wszystkich Grup Żywego Różańca, kapłani diecezjalni i zakonni, siostry zakonne, alumni i wierni świeccy. Księża Proboszczowie proszeni są o pomoc w organizowaniu przyjazdu grup pielgrzymkowych do Łasku.

Arcybiskup Marek Jędraszewski
Metropolita Łódzki