Archidiecezja Łódzka
Spotkanie opłatkowe księży i sióstr zakonnych Archidiecezji Łódzkiej
23:13 | 23.12.2014 | Wyświetleń: 355

By podsumować miniony rok duszpasterski, podzielić się opłatkiem, ale także by omówić wyzwania na nadchodzące miesiące, księża i siostry zakonne spotkali się z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim w Wyższym Seminarium Duchownym.

Spotkanie otworzył ks. prałat Tadeusz Bednarek- proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Łodzi, który podsumował miniony rok. Ks. Bednarek wyraził wdzięczność za modlitwę i zaangażowanie kapłanów i sióstr w dzieła Archidiecezji oraz złożył Bożonarodzeniowe życzenia Księdzu Arcybiskupowi w imieniu wszystkich zebranych.

Arcybiskup Marek Jędraszewski wymienił najważniejsze inicjatywy Łódzkiego Kościoła w minionym roku i podziękował wszystkim, którzy do ich realizacji się przyczynili. Metropolita Łódzki omówił również najważniejsze wydarzenia planowane na kolejne lata, do których niewątpliwie zaliczają się Światowe Dni Młodzieży i przygotowania do nich.

Ksiądz Arcybiskup złożył również najserdeczniejsze życzenia biskupowi Adamowi Lepie, którego imieniny przypadają w Wigilię i wyraził wdzięczność, iż mimo osiągnięcia wieku emerytalnego ksiądz biskup wciąż bardzo aktywnie włącza się w działania na rzecz Łódzkiego Kościoła i wspiera Księdza Arcybiskupa swoją obecnością i ciężką pracą.

Spotkanie zakończyło się oczywiście wspólnym dzieleniem się opłatkiem i osobistymi życzeniami.