Archidiecezja Łódzka
Watykan broni w ONZ rodziny
18:44 | 25.06.2014 | Wyświetleń: 149
Watykan broni w ONZ rodziny

Ze zdecydowaną obroną rodziny wystąpiła Stolica Apostolska na forum oenzetowskiej Rady Praw Człowieka. Papieski dyplomata ks. abp Silvano Tomasi, zauważył, że wiele państw traktuje dziś rodzinę jako problem.

Różne siły próbują zniszczyć rodzinę jako relikt przeszłości i przeszkodę w emancypacji jednostki i tworzeniu bardziej wolnego, egalitarnego i szczęśliwego społeczeństwa.

Ks. abp Tomasi przestrzegł przed przeciwstawianiem jednostki i rodziny. Rodzina nie umniejsza godności i praw jednostki. Większość ludzi właśnie w rodzinie znajduje oparcie. W zgodnym środowisku rodzinnym, z zachowaniem komplementarności ról matki i ojca, najlepiej rozwijają się dzieci. Watykański dyplomata kilkakrotnie przypomniał, że rodzina i małżeństwo opierają się na związku kobiety i mężczyzny. Tak też zresztą postrzega małżeństwo Powszechna Deklaracja Praw Człowieka.

Watykański dyplomata zaapelował do państw i społeczeństw, by chroniły i wspierały rodzinę. Z zadowoleniem przyjął inicjatywę obchodów 20-tej rocznicy Międzynarodowego Roku Rodziny.

Watykan broni w ONZ rodziny