Autor:
Misterium Zbawienia

Misterium Zbawienia to kontynuacja "Misterium Męki Pańskiej", jakie wystawione zostało w ubiegłym roku. Tegoroczne przedstawienie wzbogacone zostało o sceny z życia Jezusa m.in. o powołanie apostołów, uzdrowienie dziewczynki czy Ostatnią Wieczerzę. Wzięli w nim udział młodsi i nieco starsi parafianie oraz dwa zespoły muzyczne – „Zawierzenie” oraz „Donum Dei”, a także kapłani pracujący w parafii. – „To czas pełen emocji i wzruszeń - czas wypełniony refleksją i symboliką znaków, które obserwujemy na co dzień podczas naszego życia" - mówią twórcy Misterium Zbawienia.

Trwające ponad półtorej godziny obejrzeli, wypełniający szczelnie świątynie, parafianie oraz goście. Na koniec występu artyści otrzymali duże oklaski, zaś ks. Grzegorz Klimkiewicz, proboszcz parafii gorąco podziękował za zaangażowanie, trud pracy i występ grupie „Misterianów”. Wieczór zakończył wspólnie odśpiewany Apel Jasnogórski.

Po raz drugi Misterium Zbawienia zostanie wystawione w Wielką Środę (16 kwietnia) o godzinie 20.00 w kościele Najświętszego Zbawiciela (al. Włókniarzy 187). Więcej informacji na stronie: www.parafiazbawiciela.pl

Piotr Drzewiecki