19.11.2017
373 nagrobki zniszczone na Mani
16:26 | 22.10.2013 | Wyświetleń: 164
php8kLIHK.jpg

Aż 373 nagrobki zostały zniszczone przez wandali na łódzkim cmentarzu katolickim św. Antoniego (popularnie zwanym Mania). Policja złapała dwóch sprawców - 16-latka i jego 35-letniego znajomego. Obaj byli pijani.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn około godz. 14.00. Starszy, 35-latek, pracuje w jednym z zakładów kamieniarskich na Polesiu. Obaj w chwili zatrzymania byli pijani.
Policja ustaliła, że w nocy pili razem alkohol, a gdy wracali do domów postanowili wejść na teren cmentarza – „z nudów”. Przechodząc niszczyli stojące na trasie marszu nagrobki.
16-latek trafił na noc do Policyjnej Izby Dziecka, natomiast jego starszy kompan – do aresztu. Obaj przyznali się w trakcie rozmowy z policjantami do zniszczenia nagrobków. 35-latek wchodził już wcześniej w konflikty z prawem. Śledczy przesłuchają ich jutro, kiedy wandale wytrzeźwieją.
Za znieważenie miejsca spoczynku zmarłych przez zniszczenie nagrobków grozi kara do 5 lat więzienia.

Z naszych informacji wynika, że dzisiaj cmentarz nie będzie już dostępny dla odwiedzających. Nie wiadomo również, czy policja zdąży przeprowadzić wszystkie czynności do jutra.