Archidiecezja Łódzka
Rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym – od 24 października
12:46 | 13.10.2010 | Wyświetleń: 206
Rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym – od 24 października

Rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym - czyli dla osób bardzo zapracowanych. To propozycja łódzkiego ośrodka Odnowy w Duchu Świętym przy parafii ojców Jezuitów. Kolejna edycja rekolekcji rozpocznie się 24 października.

Rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym – przeznaczone są dla osób, które z powodów zawodowych bądź rodzinnych nie mogą wyjechać do zamkniętego ośrodka rekolekcyjnego.

– Ten rodzaj rekolekcji cieszy się sporym zainteresowaniem – w zeszłym roku wzięło w nich udział około 100 osób. Ale z drugiej strony o trudne rekolekcje. Łatwiej na modlitwie skupić się podczas zamkniętych rekolekcji niż w ciągu dnia, pośród obowiązków, znaleźć godzinę czasu i miejsce na medytację w odosobnieniu – jak mówi Beata Szymczak-Zienczyk z łódzkiego ośrodka Odnowy w Duchu Świętym.

Zamiast z wykładów prowadzonych na żywo – uczestnicy korzystają z podręczników – poza tym raz w tygodniu spotykają się też ze swoim przewodnikiem duchowym. Całe rekolekcje trwają około 3 tygodni. Więcej informacji na ten temat na stronie www.odnowa.jezuici.pl