Autor:
VII edycja Warsztatów Gospel

Warsztaty tradycyjnie przyciągnęły tłum uczestników. "Muzyka gospel to więcej niż tylko śpiewanie. To także modlitwa, która pozwala mi być bliżej Boga" - mówi jedna ze studentek. "Na warsztatach jestem po raz trzeci. Za każdym razem nabieram większej chęci do śpiewania w scholi parafialnej. Bo przecież w trakcie Mszy też wyśpiewuje się Słowo Boże" - dodaje jej koleżanka.
Uczestnicy warsztatów pracowali przez dwa dni. Ich trenerami byli Ruth i Emmanuel Waldron oraz Peter Francis - brytyjscy muzycy gospel. "Na nasze warsztaty przychodzą ludzie, którzy kochają śpiewać i jednocześnie chcą wyrazić swoją miłość do Boga" - mówi Paweł Gumpert, organizator warsztatów. Na zakończenie 250-osobowy chór wziął udział w koncercie finałowym, który odbył się w kościele ewangelicko-augsburskim św. Mateusza.