Autor:
X Forum Charyzmatyczne

Jak mówi jeden z organizatorów spotkania, Michał Frąckowicz, "ruch Odnowy w Duchu Świętym charakteryzuje się doświadczeniem obecności żywego Boga w moim życiu". "Forum jest cyklicznym spotkaniem, odbywającym się co dwa lata. Gromadzą się na nim grupy charyzmatyczne na wspólnym spotkaniu o charakterze modlitewno-formacyjnym. Istotnym elementem tych spotkań jest zawsze obecność zagranicznego gości" - wyjaśnia Frąckowicz.
W tym roku gościem jest ks. Rufus Pereira, charyzmatyczny kaznodzieja z Indii. W 1994 roku został wybrany wiceprzewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Rok później zainicjował działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia Posługi Uwalniania. Od 1997 roku jest członkiem międzynarodowej Katolickiej Charyzmatycznej Rady Odnowy, jako następca o. Emiliena Tardifa. Prowadzi działalność na całym świecie, wygłasza konferencje, publikuje książki i artykuły poświęcone duchowości i walce duchowej. Jest też animatorem ruchu włączającego świeckich w posługę uzdrawiania i uwalniania.
Hasło tegorocznego Forum to zawołanie "Stań do walki". "Walczyć można na wielu frontach. Ale głównie trzeba postawić na walkę o odnowienie moralności, szczególnie wśród młodego pokolenia" - mówi jeden z uczestników. "To nas zachęca do walki duchowej, a walka duchowa popycha nas do walki w życiu, na przykład o pracę" - dodaje jedna z charyzmatyczek. "Walka ze swoimi grzechami i słabościami. A do tego życie we współczesnym świecie, w którym ciężko jest być katolikiem" - ocenia inna uczestniczka Forum.
Uczestnicy forum wysłuchają m.in. pięciu konferencji: "Dlaczego jesteśmy słabi" (Dariusz Jeziorny, Inga Pozorska), "Nie oglądaj się za siebie" (ks. Rufus Pereira), "Jesteś w obozie Jezusa" (o. Remigiusz Recław SJ), "Walczysz o człowieka" (Rufus Pereira), "Wyposażenie do wymarszu" (Rufus Pereira). W forum biorą też udział biskupi Bronisław Dembowski i Ireneusz Pękalski.
Forum organizowane jest przez Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi. Odbywa się w hali sportowej przy ul. Małachowskiego 5/7 w Łodzi. Zakończenie Forum zaplanowane jest na 11 października.
Główny mówca spotkania, ks. Rufus Pereira, spotka się też z łodzianami w poniedziałek 12 października w par. Matki Boskiej Jasnogórskiej przy ulicy Gogola.