Autor:
800 osób pielgrzymuje z Bełchatowa

Całą pielgrzymkę prowadzą sercanie. "To bełchatowski zwyczaj - co roku pielgrzymkę organizuje inna parafia" - mówi ks. Michał Misiak, kierownik jednej z grup. "Idziemy w pięciu grupach, każda ma inny kolor i każda wychodzi z innej parafii" - wyjaśnia. Bełchatowscy pielgrzymi drogę na Jasną Górę (ponad 80 kilometrów) pokonują w 3 dni, a powrotną - w 2 dni.
W pielgrzymce idzie 12 księży i 4 kleryków, a najmłodszy pątnik ma 3 latka. "Pielgrzymujemy pod hasłem nawiedzenia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej po archidiecezji łódzkiej, czyli "Zawsze z Twoim Synem"" - wyjaśnia ks. Misiak. Tegoroczna pielgrzymka jest już 116. z kolei.
Ostatni nocleg przed wejściem na Jasną Górę pielgrzymi z Bełchatowa spędzają w Broniszewie.