Autor:
Abp Ziółek o obozie stypendystów

Jedną z rzeczy, które budzą zadowolenie metropolity łódzkiego jest hasło obozu - "Łódź dobrego połowu". "Cieszy nas niezmiernie fakt, że hasło, które ma towarzyszyć wszystkim spotkaniom naszych gości nawiązuje do pobytu w Łodzi Papieża Jana Pawła II. Przypomina nam ono słowa, które Jan Paweł II wypowiedział na lotnisku Lublinek. Mówił wtedy o tym, że św. Piotr miał Łódź rybacką, z której Jezus nauczał tłumy ludzi. Zapewne nawiązywał do nazwy naszego miasta oraz do słów mojego powitania, w którym stwierdziłem, że od tej pielgrzymki miasto Łódź będzie miało dumną odwagę uważać się za »Łódź Piotrową«" - podkreśla abp Ziółek w liście do łodzian.
Abp Ziółek poleca stypendystów modlitwom. "Uczestnikom tego niezwykłego przedsięwzięcia życzę owocnego pobytu w Łodzi. Niech przebywają tu w głębokim przekonaniu, że nasze miasto jest naprawdę »Łodzią dobrego połowu«" - zachęca metropolita łódzki.
Pasterz Kościoła w Łodzi przypomina, że podczas pobytu młodzi goście, będą poznawać historię miasta, jego kulturę i aktualne problemy. "Będą mogli się zapoznać z życiem św. Faustyny Kowalskiej, patronki Łodzi, a także i z miejscami, gdzie wielka Święta otrzymała od Jezusa misję głoszenia światu tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Wśród spotkań modlitewnych przewiduje się również modlitwy międzyreligijne, które odbędą się w intencji pokoju na Rynku Starego Miasta" - zauważa abp Ziółek.

Stypendyści przyjadą do Łodzi 17 lipca. W obozie "Łódź dobrego połowu" weźmie udział 1400 osób. Zamieszkają w campusach Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej. Szczegółowe informacje na temat programu i przebiegu obozu można znaleźć na stronie www.lodzdobregopolowu.pl.