Autor:
Zgłoszenie do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi

Wszystkich, którzy rozpoznając swoje powołanie, myślą o kapłaństwie, zapraszamy do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
Już od 1 czerwca br., po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym (0-42/6648888), można przyjechać na spotkanie z przełożonym naszego seminarium. Jeśli już posiadasz świadectwo dojrzałości, możesz je składać wraz z resztą dokumentów w rektoracie naszej uczelni. Jeśli świadectwo maturalne otrzymasz dopiero w lipcu br., możesz przyjechać wcześniej i wyrazić swój zamiar wstąpienia do seminarium.
Dokumenty do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi przyjmowane będą do 5 września br. Jednak Kandydaci do naszego seminarium, oprócz złożenia dokumentów, są zobowiązani przybyć na Dzień Skupienia, egzamin wstępny z zakresu katechezy szkoły ponadgimnazjalnej i rozmowę kwalifikacyjną, w jednym z dwóch terminów:
26 - 27 VI 2009 r. (piątek-sobota) lub 7 - 8 IX 2009 r. (poniedziałek-wtorek)
Powyższe spotkania odbędą się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, przy ul. św. Stanisława Kostki 14. Rozpoczęcie pierwszego dnia o godz. 1230, a zakończenie dnia następnego o godz. 1500.
Modlimy się za Ciebie i czekamy.

Spis dokumentów wymaganych przy wstąpieniu do Seminarium Duchownego:
1. odręcznie napisane podanie o przyjęcie do seminarium - adresowane na ręce ks. Rektora
2. oryginał świadectwa dojrzałości
3. odręcznie napisany życiorys
4. świadectwo przyjęcia sakramentu chrztu i bierzmowania
5. świadectwo ukończenia katechezy z klasy maturalnej (jeśli było oddzielne)
6. świadectwo zdrowia ucznia i potwierdzenie lekarza o zdatności do podjęcia studiów
7. opinia Księdza Proboszcza parafii stałego zamieszkania
8. numer NIP