Autor:
Strażnicy miejscy pobiegną do Lichenia

To już druga biegowa pielgrzymka łódzki strażników miejskich. Poprzednio ich celem była Jasna Góra. Wtedy w sztafecie biegło 5 funkcjonariuszy, tym razem będzie ich 20. "Poza łódzkimi strażnikami biegną z nami też koledzy z Warszawy oraz kilka grup biegaczy" - mówi rzecznik Straży, Radosław Kluska. W sumie w pielgrzymce weźmie udział prawie 50 biegaczy.
W przeddzień pielgrzymki strażnicy spotkali się z metropolitą łódzkim, abpem Władysławem Ziółkiem. "Dostaliśmy specjalne śpiewniki pielgrzymkowe i trudne zadanie śpiewania pieśni maryjnych na trasie. Nie wiem, czy podołamy zadaniu, ale próbować będziemy" - zapewnia Kluska.
Cała trasa zostanie pokonana metodą sztafetową, z wykorzystaniem 13 zmian. "Każda zmiana biegnie 10 kilometrów, tempo dostosowując do najsłabszego biegacza" - wyjaśnia Kluska. "Dla strażników biegających ten dystans regularnie nie jest to problemem. Natomiast ci, którzy na co dzień nie biegają, ale chcieli wziąć udział w pielgrzymce, trenowali specjalnie pod tym kątem. Ostatnio zrobiliśmy im sprawdzian na dystansie 10 kilometrów - wszystko było dobrze" - zapewnia naczelnik Wydziału Prewencji Straży Miejskiej, Piotr Czyżewski.
Pielgrzymka rusza 26 maja o godz. 5.00 z siedziby Straży Miejskiej przy ul. Kilińskiego 81, a w Licheniu będzie ok. godz. 17.00. Na godz. 19.00 zaplanowana jest Msza św. w intencji matek, straży miejskiej i mieszkańców Łodzi. Odprawi ją kapelan strażników, ks. Piotr Turek.