Autor:
Łódzki Kościół dla Abruzji

Abp Ziółek zapewnia przede wszystkim o modlitwie. "Zmarłych i dotknięte nieszczęściem osoby oraz ich rodziny otoczymy żarliwą modlitwą oraz konkretnym wyrazem bliskości z nimi przez wsparcie materialne za pośrednictwem zajmujących się tym instytucji" - napisał w odezwie do wiernych. Zapowiedział w niej diecezjalną zbiórkę ofiar. Odbędzie się ona w niedzielę Miłosierdzia Bożego, 19 kwietnia we wszystkich kościołach i parafiach archidiecezji łódzkiej. "Zachęcam Archidiecezjan do okazania hojnego wsparcia materialnego tym, którzy ucierpieli wskutek tej klęski żywiołowej" - zaapelował metropolita łódzki. "Pomoc długofalowa będzie obejmować odbudowę miast i miejscowości, a przede wszystkim stworzenie tym, którzy stracili wszystko, szansy na rozpoczęcie życia od nowa" - wyjaśnił abp Ziółek.
Do wsparcia ofiar trzęsienia ziemi zachęca też łódzka Caritas. Pieniądze można wpłacać zarówno w kasie Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 111, jak i na na konto: Bank Pekao S.A. V o/Łódź, 48124015451111000011655077 z dopiskiem „Trzęsienie ziemi we Włoszech”.
"Przez cały okres stanu wojennego i początki naszej transformacji Kościół włoski bardzo nam pomagał. Dary trafiały też do naszej diecezji. Wsparcie ofiar trzęsienia ziemi w Abruzji będzie zatem nie tylko gestem solidarności, ale także pamięci o tym, że kiedyś doświadczyliśmy wsparcia ze strony Włochów" - powiedział dyrektor łódzkiej Caritas, ks. Jacek Ambroszczyk.
Wszystkie pieniądze zebrane na terenie archidiecezji łódzkiej zostaną przekazane Caritas Polska, która koordynuje akcję pomocy - zarówno doraźnej jak i długofalowej.