Autor:
XXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

Wrześniowa pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę, zapoczątkowana przez sługę Bożego ks. Jerzego Popiełuszkę, stała się wydarzeniem, podczas którego polski świat pracy manifestował swoją jedność oraz determinację w walce o wolność Ojczyzny, o godność człowieka pracy i o prawa pracownicze. W tym roku, w 90-tą rocznicę odzyskania niepodległości, chcemy dziękować Bogu za rok 1918, za pontyfikat Jana Pawła II, który rozpoczynał posługę Piotra naszych czasów przed trzydziestu laty, a także za Jego wielkie spotkanie przed 25-ciu laty w roku 1983 z górnikami w Katowicach. Wówczas Papież – Polak ogłosił Maryję Matką Miłości i Sprawiedliwości Społecznej. Jan Paweł II w Katowicach podkreślał: "Praca ludzka stoi bowiem pośrodku całego życia społecznego. Poprzez nią kształtuje się sprawiedliwość i miłość społeczna, jeżeli całą dziedziną pracy rządzi właściwy ład moralny" (Katowice, 20.06.1983).
Zapraszam serdecznie na Jasną Górę osoby odpowiedzialne za gospodarkę kraju, przedsiębiorców i wszystkich Ludzi Pracy. Niech pątniczy trud będzie wyrazem troski o człowieka pracy i o przyszłość naszej Ojczyzny.

ks. dr Jarosław Pater
Archidiecezjalny Duszpasterz Ludzi Pracy