Autor:
Komunikat Arcybiskupa przed obchodami 70. rocznicy śmierci św. Faustyny Patronki miasta

W tym roku przypada 70. rocznica odejścia s. Faustyny do Domu Ojca. Z tej okazji zaplanowane zostały obchody jubileuszowe. Przewidziane są spotkania modlitewne, koncerty, wystawy, konferencje.
Punktem centralnym w obchodach będzie uroczysta msza święta sprawowana w niedzielę 5 października br. o godz. 18.00 w kościele św. Faustyny na Placu Niepodległości. Mszę świętą poprzedzi akt adsłonięcia i poświęcenia pomnika Patronki Łodzi, znajdującego się w pobliżu Kościoła. Po mszy świętej, jak w latach ubiegłych, odbędzie się procesja z relikwiami św. Faustyny do bazyliki archikatedralnej. Uroczystościom tym będę osobiście przewodniczył.
Dodam ponadto, że w piątek 3 października, a więc dwa dni przed uroczystością centralną, Rada Miejska w Łodzi odbędzie w swojej siedzibie uroczystą sesję nadzwyczajną. To właśnie na jej forum podjęto decyzję o wyborze św. Faustyny na Patronkę miasta.
Gorąco zapraszam do udziału w uroczystościach moich drogich Archidiecezjan, a w szczególności mieszkańców Łodzi. Uczestnicząc w nich damy publiczne świadectwo Jezusowi, który jest pełen miłosierdzia.

† Władysław Ziółek
Arcybiskup Metropolita Łódzki