Autor:
Zgierz: policjanci współpracują z księżmi

Policjanci zaproponowali dwie formy swojego zaangażowania w działania profilaktyczne wobec młodzieży. Byłyby to spotkania z młodymi ludźmi podczas rekolekcji wielkopostnych i w trakcie nauk przedmałżeńskich. “W okresie rekolekcji wielkopostnych proponujemy temat przerwania zmowy milczenia o problemach, które dotyczą młodych ludzi. Chcielibyśmy o tym rozmawiać z młodzieżą gimnazjalną oraz młodzieżą ze starszych klas szkoły podstawowej” - mówią policjanci ze Zgierza. Pomysł spotkał się z akceptacją zgierskich księży.

Drugą propozycję – rozmów o przemocy domowej poruszanych w trakcie nauk przedmałżeńskich oraz rozmów o obowiązkach rodzicielskich i problemie karcenia dzieci – kapłani uznali za nietrafioną. Przyznali jednak, że problematykę tę warto poruszać np. w trakcie niedzielnych Mszy św.

Drugą kwestią poruszaną podczas spotkania było zabezpieczenie świątyń. Policjanci zaproponowali, by parafie tworzyły katalogi przedmiotów o znacznej wartości i kopie dokumentacji przekazywały lokalnym komisariatom i komendom. Policjanci i księża dyskutowali także nad bezpieczeństwem księży w trakcie kolędy i podczas pobytu na plebaniach.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.