Autor:
Dzień Świętości Życia

Tego dnia podczas Mszy św.
• wyrazimy naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia oraz okażemy solidarność z dziećmi poczętymi, zagrożonymi w swoim istnieniu
• matkom w stanie błogosławionym i ich rodzinom zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo, zapraszamy ich więc na Eucharystię z całymi rodzinami
• zachęcamy, aby jak najwięcej osób zdecydowało się na złożenie przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”, a dokona się to w Dzień Świętości Życia bezpośrednio po kazaniu. Druki „Duchowej Adopcji” można otrzymać dziś po Mszy św. przed kościołem i w zakrystii; w domu druki wypełniamy, przecinamy i przynosimy na uroczystość.

2. Dzień Świętości Życia na szczeblu Archidiecezji obchodzić będziemy w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00. Zapraszamy wiernych do licznego udziału w uroczystej Eucharystii, której przewodniczyć będzie Biskup Ireneusz Pękalski. W sposób szczególny zapraszamy obrońców dziecka i rodziny, którzy złożą przyrzeczenie „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” oraz matki oczekujące urodzenia się dziecka i ich rodziny, którym Ksiądz biskup udzieli uroczystego błogosławieństwa.

3. Zbiórka ofiar na Fundusz Ochrony Macierzyństwa odbędzie się w niedzielę, 13 kwietnia.

ks. Stanisław Kaniewski
Wikariusz Biskupi