Autor:
Parlamentarzyści przybędą w pielgrzymce na Jasną Górę

„Posłowie i senatorowie będą się modlić o błogosławieństwo dla Polski i prosić Maryję o wsparcie w swojej pracy” – powiedział KAI ks. Piotr Pawlukiewicz, duszpasterz parlamentarzystów. Część z posłów i senatorów wyruszy do Częstochowy z Warszawy wspólnym autokarem, część przyjedzie indywidualnie z różnych miejsc Polski.

Modlitewne skupienie rozpocznie o. godz. 10.00 na Jasnej Górze konferencją dla parlamentarzystów, którą wygłosi metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak. Następnie pielgrzymi wezmą udział we Mszy św. przed Cudownym Obrazem. Na zakończenie zaplanowane jest zwiedzanie Jasnej Góry.

„Pielgrzymka jest okazją do pobycia ze sobą w innych relacjach niż na płaszczyźnie jakiegoś sporu politycznego. To jest czas zawieszenia gorących dyskusji, a raczej czas wspólnej modlitwy, ramię w ramię przed swoją Matką” – stwierdza ks. Pawlukiewicz.

Duszpasterz parlametntarzystów poinformował KAI, że swój udział w pielgrzymce zapowiedziało ok. 80 posłów i senatorów. Jest to zainteresowanie porównywalne do lat ubiegłych. Przyjadą parlamentarzyści z różnych ugrupowań. Najliczniej reprezentowany będzie prawdopodobnie klub „Prawa i Sprawiedliwości”.

Pielgrzymkę organizuje Duszpasterstwo Parlamentarzystów.