Autor:
XXIV  pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę

Modlitwa kilku pokoleń środowisk kolejarskich z całej Polski będzie dziękczynieniem za doznane łaski, za dar życia i świętości Św. Rafała Kalinowskiego wielkiego Polaka i syna Kościoła Katolickiego.

Za pośrednictwem Pani Jasnogórskiej będziemy prosić Boga o rychłą beatyfikację i wypełnienie testamentu Ojca Świętego Jana Pawła II.

Pielgrzymka rozpocznie się konferencją w Bazylice Jasnogórskiej w sobotę 10 listopada o godz. 18.00, a zakończy ją uroczysta Msza święta ze Szczytu Jasnej Góry, w niedzielę 11 listopada o godz.11.00. Uroczystości przewodniczył będzie ks. Biskup Józef Wysocki z diecezji elbląskiej.

Opiece Matki Bożej zawierzymy rodziny kolejarskie. Jednocześnie będziemy rozpamiętywali życie i męczeństwo Świętej Katarzyny z Aleksandrii, Św. Rafała Kalinowskiego, by na co dzień wybierać wartości nieprzemijające, zachować chlubne tradycje i godność polskiego kolejarza.

Bracia Kolejarze!
Dołóżcie starań, by wziąć udział w naszym dorocznym spotkaniu. Przybądźcie do tronu Pani Jasnogórskiej z całymi rodzinami w asyście pocztów sztandarowych. Zaproście swoich przyjaciół. Wasza obecność stanie się wymownym znakiem jedności wszystkich kolejarzy, postawy służby i wierności dziedzictwu pokoleń. Poczujmy siłę i radość ze złączonych rąk wszystkich kolejarzy przed Matką Chrystusową.

Z wyrazami szacunku i pamięcią w modlitwie

Krajowy Duszpasterz Kolejarzy
ks. Eugeniusz Zarębski